ورق نسوز کلینگریت

ورق نسوز کلینگریت

ورق نسوز کلینگریت

ورق نسوز کلینگریت (مناسب برای تولید واشر و عایق حرارتی )

معرفی اجمالی محصول :

اگر بگوییم ورق نسوز کلینگریت از مهمترین ، پرکاربرد ترین و پرفروش ترین محصولات نسوز است ؛ اشتباه نکرده ایم . نسوز کلینگریت در جای جای صنعت کشور مورد استفاده قرار می گیرد . موارد استفاده این محصول از منزل شروع شده و به بزرگترین کارخانه های صنعتی و نیروگاه ها و یا حتی سکو های غول پیکر نفتی ختم می شود . البته نام درست این محصول ورق واشر است ؛ اما به دلیل اینکه برند کلینگر معروف ترین کارخانه در زمینه تولید ورق های واشر است ؛ ورق واشر با نام کلینگریت شناخته می شود .ساختار ورق کلینگریت بسیار پیچیده است . پودر آزبست ، کامپاند لاستیک ان بی آر ، کامپاند لاستیک ای بی آر ، کامپاند لاستیک ان آر و چند رزین محرمانه دیگر ترکیب هایی هستند که ساختار ورق نسوز کلینگریت را تشکیل می دهند . وجود رزین های لاستیکی سبب انعطاف مطلوب این ورق نسوز شده است . پودر آزبست هم موجب تحمل حرارت و آب بندی مناسب این محصول خواهد شد . نسوز کلینگریت در چهار نوع تولید می شود که به معرفی اجمالی هر چهار مدل می پردازیم .

۱ – نسوز کلینگریت بدون سیم :

این محصول دقیقا مشخصات اصلی و متریال تشکیل دهنده ای که ذکر کرده ایم را در خود دارد و معمولی ترین و متداول ترین این نوع از ورق نسوز به حساب می آید . تحمل حرارتی این محصول ۵۵۰ درجه سانتیگراد می باشد .

۲ – نسوز کلینگریت سیم دار :

این ورق نسوز همانند نمونه اولیه خود می باشد ؛ با این تفاوت که لایه هایی از سیم در ساختار این محصول استفاده شده است که این لایه از سیم سبب استحکام مکانیکی بیشتر در این محصول می باشد و تحمل در برابر گرما را نیز افزایش داده است . این تحمل حرارت تا ۵۸۰ درجه سانتیگراد می باشد .

۳ – نسوز کلینگریت گرافیتی بدون سیم :

این محصول علاوه بر متریال اصلی خود لایه ای از گرافیت بر روی سطح خود دارد که این لایه سبب تحمل حرارت بیشتر در ورق نسوز کلینگریت گرافیتی بدون سیم شده است .  تحمل حرارت به ۶۰۰ درجه سانتیگراد در این نوع ارتقا پیدا کرده است .  

۴ – نسوز کلینگریت گرافیتی سیم دار :

این نوع از ورق کلینگریت علاوه بر متریال اصلی تشکیل دهنده اصلی اش ؛ لایه ای از گرافیت هم بر روی محصول نهایی کشیده شده است . این لایه گرافیت سبب افزایش تحمل حرارت نسبت به نمونه اولیه این محصول شده است . به نوعی نسوز کلینگریت گرافیتی سیم دار پرچم دار ورق های نسوز از نوع کلینگریت می باشد . تحمل حرارتی در این نوع از ورق نسوز به ۶۵۰ درجه سانتیگراد می رسد .

موارد استفاده هر چهار نوع از این ورق واشر تقریبا یکسان است و مهمترین این موارد استفاده عبارت اند از :

بهترین انتخاب برای تولید انواع واشر های نسوز و آب بندی برای انواع مصارف عمومی و صنعتی

عایق بندی در برابر حرارت ، آتش ، انواع روغن داغ و همچنین روغن های صنعتی

مورد استفاده در الکل ، اسید ، گاز  ، بخار ، آب شور و مواد نفتی

مورد استفاده در سیلندر انواع موتور و همچنین انواع واشر موتور

ابعاد انواع ورق نسوز کلینگریت از ۰٫۵ میلیمتر تا ۶ میلیمتر موجود می باشد .  

منبع : تامین گران صنعت