۳ روش ساخت ورقه فیبر کربن

۳ روش ساخت ورقه فیبر کربن

۳ روش ساخت ورقه فیبر کربن

3 روش ساخت ورقه فیبر کربن- وبسایت سیکاس

هدف از این مقاله، روش ساخت ورق الیاف کربن با کیفیت بالا برای کاربردهای ساختمانی و متناسب با نیازمندی‎ های دقیق شما می‎ باشد.

۱-   لایه‎ گذاری دستی

دو نوع ورق مختلف فیبر کربن از طریق لایه ‎گذاری دستی تولید می‎ شود، یکی با استفاده از ۶ لایه فیبر کربن یک طرفه ۱۰۰ گرمی و دیگری با استفاده از لایه‎ های متناوب فیبر کربن دوتایی  ۲۱۰ گرم و فیبر کربن دومحوری ۳۰۰ گرم ۴۵ درجه.

رزین اپوکسی EL2 با استفاده از یک برس لمینیت درون آرماتور خیس می ‎شود و سپس یک لایه محافظ لایه لایه ‎ای به پشت ورق اعمال می ‎شود و اجازه می ‎دهد رزین اضافی از لمینیت فشرده شود و نیز یک لایه با بافت پیوندی مناسب به جا بگذارد.

۲-  تزریق رزین

در نمایش تزریق رزین از دو ورقه مختلف استفاده می ‎شود، یکی با استفاده از همان لایه‎ های متناوب ۲۰۰ گرم ۲/۲ فیبر کربن جناغی(یک در میان) و ۳۳۰ گرم+/- ۴۵ درجه فیبر کربن دومحوری که در نمایش چیدمان دستی کاربرد دارد، و دیگری با استفاده از ۶ لایه از فیبر کربن ۶۵۰ گرم ساخته می ‎شوند. ورقه ‎ها با استفاده از رزین تزریق اپوکسی IN2 تزریق می‎ شوند. 

این آرماتور با لایه ‎ای از لایه محافظ پوشانده می ‎شود که برای ایجاد شکستگی رزین قبل از قرار گرفتن مستقیم لایه ‎ای از شبکه تزریق روی آرماتور، بیش از اندازه برش داده می ‎شود. کانکتورهای مارپیچی رزین و تزریق رزین قبل از نوار کیسه بسته‎بندی برای تکمیل بسته کیسه خلا استفاده می‎شود. وکیوم توسط پمپ وکیوم کامپوزیت های فشرده ما با یک مخزن تزریق رزین در محل تامین می‎شود تا خطر کشیده شدن رزین را درون پمپ وکیوم از بین ببرد.

۳- طرح قبل از آماده‎ سازی در اجاق گاز

یک نمونه ورقه تکی با استفاده از لایه بالا و پایین سطح آماده می ‎شود و خارج از اتوکلاو با سه لایه ۴۳۰ گرم قدیمی تهیه می ‎شود و ضخامت سازی می کند.

لایه‎ های پیش آماده با استفاده از یک غلتک چند لایه پلاستیکی ساخته می ‎شوند. یک لایه پارچه هواگیر روی ورقه و در فضای خالی در کنار لمینیت قرار می ‎گیرد که در آن یک رابط کیسه ‎ای از طریق وکیوم قرار گرفته است. این ورق با استفاده پاکت وکیوم و با نوار مهر و موم شده بسته‎ بندی می‎ شود.

سپس نمونه پیش آماده کیسه ‎ای وکیوم در اجاق گاز OV301 بارگیری می‎ شود تا در خلا کامل برای چند ساعت پخته شود.