۳ روش برجسته برای آب بندی منافذ دیوار

۳ روش برجسته برای آب بندی منافذ دیوار

۳ روش برجسته برای آب بندی منافذ دیوار

3 روش برجسته برای آب بندی منافذ دیوار _ سیکاس گروپ

بسیاری از سازندگان به این نکته آگاه هستند که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت، که باعث خرابی سازه، کوتاه شدن عمر روکش های خارجی و رنگ‎ها، کپک زدن، پوسیدگی و آلودگی به حشرات باید از سازه مراقبت نمایند تا منجر به دعاوی های پرهزینه نشود.

اگرچه ممکن است همین سازندگان برای کاربرد جدیدترین تکنیک‎ها و محصولات مدیریت آبرسانی زحمت بکشند، اما آنها اغلب فراموش می‎کنند که درباره یک منبع مشترک نفوذ رطوبت همان احتیاط را داشته باشند.

اگر این منافذ برای منفذهای برق، لوله کشی یا سیستم تهویه مطبوع باشد، این منافذ جزئیات مهمی هستند که وقتی صحبت از پیشگیری رطوبت می شود، اغلب فراموش می‎کنند. بسیاری از سازندگان به راحتی دور نفوذهای دیوار را چسب می زنند و آنها را با تکه‎ای الوار فرآوری شده می پوشانند. اما این روش ماست مالی اغلب یک نقطه ضعف برای ورود رطوبت به ساختارر ایجاد می نماید.

این نوع جزئیات در عین کوچک بودن قادر هستند بیشترین اهمیت را داشته باشد. در حقیقت، طبق گفته های آژانس حفاظت محیط زیست، یک سوم تا نیمی از ساختارها دارای شرایط مرطوب هستند که ممکن است باعث ایجاد آلاینده هایی مانند کپک ها شود که می توانند باعث واکنش‎های آلرژیک از جمله آسم شود.

۳ روش برگزیده برای آب بندی منافذ دیوار

در اینجا ۳ روش مناسب برای آب بندی صحیح منافذ دیوار و جلوگیری از کپک زدن را مطرح کرده ایم:

  1. برای نفوذهای دایرهای: سوراخ های دایره ای برای HVAC و سایر منافذ شلنگ یا لوله به دلیل شکل آنها برای بسته بندی به روش دیگری نیاز دارند. یک رویکرد خوب و بهتر برای این منافذ وجود دارد. یک روش بهتر کاربرد نوار درزگیر انعطاف پذیر است که می‎تواند در اطراف لوله کشیده شود و محکم تر شود. اما بهترین روش استفاده از درزگیر مایع است که به صورت تیوپی یا برس دار است و نفوذ آب و هوا را قطع می‎کند.
  2. برای منافذ مربع یا مستطیل: این منافذ باید برای جلوگیری از رطوبت به همان روشی که پنجره ها عایق می شوند، بسته بندی و عایق بندی شوند.
  3. برای همه دهانهها: درزها فقط باید شکاف خورده باشد، و در این حال می‎توان دهانه را درز گرفت. برای این کار ابتدا باید تمام منافذ را درز گرفت و سپس بلوک‎های نصب شده ویژه‎ای را نصب نمایید. این بلوک‎های پلاستیکی نصب شده دارای شکل‎های مختلفی هستند تا از رطوبت محافظت کنند.