راهنمای خرید سرامیک کف

راهنمای خرید سرامیک کف-وبسایت سیکاس

یکی از مصالحی که این روز با تنوع بالای و طرح های زیبای خود توانسته جای خود را در بین کف پوش ها باز کند، سرامیک است! سرامیک ها به دلیل کیفیت بالا، طراحی های زیبا و متنوع و هماهنگی که می توانند با سایر مصالح برای زیبا سازی ساختمان (مانند کاغذ دیواری، دیوار پوش های چوبی و PVC و…) داشته باشد یا به قول معروف با آنها به راحتی ست می شود.

رهنمایی جهت خرید سرامیک کف

مورد بعدی که استفاده از سرامیک را تبدیل به یک انتخاب مناسب می کند این است که شما می توانید از سرامیک کف در قسمت های مختلف خانه خود مانند کف آشپزخانه، کف حمام، کف دستشویی، پذیرایی و سایر قسمت ها استفاده کنید.

راهنمای خرید سرامیک کف-وبسایت سیکاس

راهنمای انتخاب سرامیک برای کف پذیرایی

استفاده از سرامیک کف پذیرایی این روز ها بسیار رایج است، به طوری که یکی از اعضای ثابت هر پذیرایی به احتمال زیاد سرامیک کف می باشد. در زمان خرید و انتخاب سرامیک برای کف پذیرایی شما باید نکات زیر را مد نظر داشته باشید تا بتوانید به نتایج زیبا و دلنشینی دست پیدا کنید.

  • اگر مساحت پذیرایی شما بزرگ است شما باید از سرامیک هایی که ابعاد متوسط رو به پایین دارند استفاده کنید تا طرح ها و بند های سرامیک های شما بخشی از خالی بودن فضای بسیار باز و وسیع شما را جبران کند.
  • اگر مساحت پذیرایی شما نسبتا کم است شما نباید از سرامیک های رنگ تیره استفاده کنید، چون فضای شما حالت خفه و گرفته به خود خواهد گرفت. همچنین استفاده از سرامیک کف با ابعاد کوچک در این فضا ها باعث می شود که پذیرایی شما بیش از حد شلوغ به نظر برسد.

راهنمای خرید سرامیک کف-وبسایت سیکاس

راهنمای انتخاب سرامیک برای کف آشپزخانه

زمانی که شما در حال انتخاب و خرید سرامیک کف آشپزخانه هستید باید موارد مختلفی را در نظر بگیرید، به عنوان مثال سرامیک کف آشپزخانه شما باید به گونه ای باشد که کثیفی و لکه روی آن به راحتی قابل مشاهده باشد تا شما بتوانید به بهداشت آشپزخانه خود به درستی رسیدگی کنید. همچنین استفاده از سرامیک کف آشپزخانه از فرش بهداشتی تر است و هیچگونه میکروب، باکتری و هیچ عامل کثیفی نمی تواند در آنها نفوظ کند.
به یاد داشته باشید که زمان انتخاب سرامیک کف آشپزخانه از سرامیک کف رنگ تیره استفاده نکنید تا فضای شما گرفته به نظر نرسد. همچنین استفاده از رنگ های تند مانند قرمز می تواند در طولانی مدت بر روی شما اثر منفی داشته باشد، چه برای خانم ها و چه برای آقایان رفت و آمد درون آشپزخانه زیاد است و باید حتما به سلامت ظاهری و روانی این قسمت از خانه توجه داشته باشید. 

 

راهنمای خرید سرامیک کف-وبسایت سیکاس

راهنمای انتخاب سرامیک کف دستشویی

شاید در گذشته زیبا سازی و اهمیت دادن به دکوراسیون و زیبایی دستشویی زیاد مهم نبود، ولی امروزه هرکاری کنید نمی توانید از اهمیت آنها چشم پوشی کنید؛ اما امروزه این موضوع برای همه مهم است. ولی بگذارید قبل پرداختن به مسئله زیبایی در خصوص ایمنی دستشویی شما صحبت کنیم. نکات ایمنی که در ارتباط با سرامیک کف دستشویی باشند به سه دسته تقسیم می شوند:

  • اول این که سرامیک کف باید به گونه ای باشد که برای تمیز کاری آن به مشکل برنخورید و نقش و نگار پیچیده ای نداشته باشد.
  • نکته دوم این که سرامیک کف دستشویی به دلیل خیس بودن و در معرض رطوبت زیاد بودن باید در برابر نفوظ آب مقاوم باشد.
  • نکته آخر این که سرامیک کف دستشویی شما نباید لیز باشد، چون خیس بودن این محیط باعث می شود که احتمال لیز خوردن شما افزایش پیدا کند.

برای زیبا سازی محیط دستشویی خود بهتر است که از سرامیک کف تیره استفاده نکنید، چون فضا مورد نظر شما حالتی گرفته و خفه به خود می گیرد. بهترین رنگ ها برای سرویس بهداشتی شما رنگ های ملایم و آرامی هستند که حس آرامش را به شما القاء می کنند. مطالب بهترین رنگ ها برای سرویس بهداشتی کدامند؟ و کاشی کاری سرویس بهداشتی و نکاتی که باید راعایت کنید می توانند اطلاعات دقیق تر و ایده های نابی برای طراحی سرامیک کف سرویس بهداشتی به شما بدهند.

راهنمای خرید سرامیک کف-وبسایت سیکاس

راهنمای انتخاب سرامیک کف حمام

زمانی که شما قصد انتخاب سرامیک کف حمام خود را باید سه قانونی که در قسمت بالا برای ایمنی بیشتر خدمت شما عرض کردیم توجه داشته باشید و بعد از مطمئن شدن در خصوص نکات ایمنی و بهداشتی به سراغ موارد مربوط به زیبایی بروید. مطلب راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای حمام می تواند ایده های جذاب و دوست داشتنی دسته اول را برای حمام خود ببینید. 

منبع : کاشیران